Leading Wholesaler of 100ml wood pressed sesame oil, 1l wood pressed sesame oil, 15kg wood pressed sesame oil, 250ml wood pressed sesame oil and 500ml wood pressed sesame oil from Madurai.
₹ 23 / Bottle Get Latest Price
| Type | Edible |
| Packaging Size | 100ml |
| Processing Method | Wood Pressed |
| Seed Type | White Sesame |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Cooking |
| Grade | First Grade |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 220 / Bottle Get Latest Price
| Type | Edible |
| Packaging Size | 1 L |
| Processing Method | Wood Pressed |
| Seed Type | White Sesame |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Cooking |
| Grade | First Grade |
Minimum order quantity: 30 Bottle
₹ 3450 / Tin Get Latest Price
| Type | Edible |
| Packaging Size | 15Kg |
| Processing Method | Wood Pressed |
| Seed Type | White Sesame |
| Packaging Type | Tin |
| Usage/Application | Cooking |
| Grade | First Grade |
Minimum order quantity: 10 Tin
We are a remarkable entity in this domain, engaged in offering a qualitative 15Kg Wood Pressed Sesame Oil. The provided Product is executed as per the requirements of our precious clients. Our experts check all the steps and parameters associated to this Product and carry out it in the best possible manner. Our professionals use high grade tools and latest technology to execute this Product. Moreover, this Product can be availed by our precious clients at affordable price.
₹ 65 / Bottle Get Latest Price
| Type | Edible |
| Packaging Size | 250ml |
| Processing Method | Wood Pressed |
| Seed Type | White Sesame |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Cooking |
| Grade | First Grade |
Minimum order quantity: 20 Bottle
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Sesame Oil |
| Type | Edible |
| Packaging Size | 500 ml |
| Processing Method | Wood Pressed |
| Seed Type | White Sesame |
| Grade Standard | Food Grade |
| Packaging Type | Bottle |
| Organic | No |
| Usage/Application | Cooking |
| Grade | First Grade |
Minimum order quantity: 20 Bottle
Soundrapandian Rajasekaran (CEO)
Green World Enterprises
116, Kambar Street, Thamilan Street, New Ramnad Road
Madurai - 625009, Tamil Nadu, India