Our range of products include 1l wood pressed groundnut oil, 500ml wood pressed groundnut oil, 250ml wood pressed groundnut oil, 100ml wood pressed groundnut oil and 15kg wood pressed groundnut oil.
₹ 178 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Wood Pressed |
| Seed Type | Bold Groundnut |
| Shelf Life | 9 Months |
| Certification | FSSAI |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 88 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Wood Pressed |
| Seed Type | Bold Groundnut |
| Shelf Life | 9 Months |
| Certification | FSSAI |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 36 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 250 ml |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Wood Pressed |
| Seed Type | Bold Groundnut |
| Shelf Life | 9 Months |
| Certification | FSSAI |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 24 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 100ml |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Wood Pressed |
| Seed Type | Bold Groundnut |
| Shelf Life | 9 Months |
| Certification | FSSAI |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 178 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 15Kg |
| Packaging Type | Tin Can |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Wood Pressed |
| Seed Type | Bold Groundnut |
| Shelf Life | 9 Months |
| Certification | FSSAI |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Litre
Soundrapandian Rajasekaran (CEO)
Green World Enterprises
116, Kambar Street, Thamilan Street, New Ramnad Road
Madurai - 625009, Tamil Nadu, India