Providing you the best range of 500ml organic groundnut oil, 250ml organic groundnut oil, 100ml organic groundnut oil, 1l organic groundnut oil and 15kg groundnut oil with effective & timely delivery.
₹ 89 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Organic |
| Organic Certification | India Organic |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 30 Bottle
₹ 75 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 250 ml |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Cold Pressed |
| Organic Certification | India Organic |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 20 Bottle
₹ 19 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 100ml |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Organic |
| Organic Certification | India Organic |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 30 Bottle
₹ 255 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Brand | Health Plus |
| Extraction Method | Organic |
| Organic Certification | India Organic |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Litre
₹ 178 / Litre Get Latest Price
| Oil Type | Cold Pressed |
| Packaging Size | 15Kg |
| Packaging Type | Tin |
| Brand | health plus |
| Extraction Method | Cold Pressed |
| Organic Certification | India Organic |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage | Cooking |
Minimum order quantity: 10 Litre
Soundrapandian Rajasekaran (CEO)
Green World Enterprises
116, Kambar Street, Thamilan Street, New Ramnad Road
Madurai - 625009, Tamil Nadu, India