Prominent & Leading Wholesaler from Madurai, we offer 15kg filtered groundnut oil, 1l filtered groundnut oil, 250ml filtered groundnut oil, 100ml filtered groundnut oil and 500ml filtered groundnut oil.
₹ 2820 / Tin Get Latest Price
| Oil Type | Filtered |
| Brand | Fssai |
| Packaging Type | Tin |
| Extraction Method | Cold Pressed |
| Purity | 100% Pure |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf Life | 9 Month |
| Usage | Cooking |
| Brand Name | Health Plus |
| Packaging Size | 1 L |
Minimum order quantity: 10 Tin
₹ 178 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Filtered |
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf Life | 9 Month |
| Usage | Cooking |
| Brand Name | Health Plus |
Minimum order quantity: 20 Bottle
₹ 36 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Filtered |
| Packaging Size | 250ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf Life | 9 Month |
| Usage | Cooking |
| Brand Name | Health Plus |
Minimum order quantity: 30 Bottle
₹ 19 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Filtered |
| Packaging Size | 100ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf Life | 9 Month |
| Usage | Cooking |
| Brand Name | Health Plus |
Minimum order quantity: 20 Bottle
₹ 91 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Filtered |
| Packaging Size | 500 ml |
| Brand | Health plus |
| Packaging Type | Bottle |
| Extraction Method | Cold Pressed |
| Purity | 100% Pure |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf Life | 9 Month |
| Usage | Cooking |
| Brand Name | Health Plus |
Minimum order quantity: 30 Bottle
Soundrapandian Rajasekaran (CEO)
Green World Enterprises
116, Kambar Street, Thamilan Street, New Ramnad Road
Madurai - 625009, Tamil Nadu, India