Providing you the best range of 500ml cold pressed sesame oil, 1l cold pressed sesame oil, 250ml cold pressed sesame oil, 100ml cold pressed sesame oil and 15kg cold pressed sesame oil with effective & timely delivery.
₹ 110 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Sesame Oil |
| Processing Method | Cold Pressed |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Grade Standard | Food Grade |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 9 Months |
| Use Case | Cooking |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 220 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Sesame Oil |
| Processing Method | Cold Pressed |
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Bottle |
| Grade Standard | Food Grade |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 9 Months |
| Use Case | Cooking |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 30 Bottle
₹ 44 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Sesame Oil |
| Processing Method | Cold Pressed |
| Packaging Size | 250ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Grade Standard | Food Grade |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 9 Months |
| Use Case | Cooking |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 20 Bottle
₹ 23 / Bottle Get Latest Price
| Oil Type | Sesame Oil |
| Processing Method | Cold Pressed |
| Packaging Size | 100ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Grade Standard | Food Grade |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 9 Months |
| Use Case | Cooking |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 20 Bottle
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Type | Edible |
| Oil Type | Sesame Oil |
| Processing Method | Cold Pressed |
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Tin |
| Grade Standard | Food Grade |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 9 Months |
| Use Case | Cooking |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 20 Kg
Soundrapandian Rajasekaran (CEO)
Green World Enterprises
116, Kambar Street, Thamilan Street, New Ramnad Road
Madurai - 625009, Tamil Nadu, India